Stois-Pelvictrainer – do treningu mięśni dna miednicy z biofeedback, bez kontaktu intymnego. Zalecany w terapii nietrzymania moczu, wypadaniu macicy, pęcherza moczowego, zaburzeniach erekcji, po operacji prostaty i innych zabiegach w obrębie miednicy, prewencyjnie dla wszystkich a zwłaszcza dla osób po 40-tym roku życia.

 

Uczestnicy wykonują ćwiczenia MDM w pozycji siedzącej w pełni ubrani, co pozwala na efektywny i komfortowy trening w obszarze dna miednicy.

 

Biofeedback rejestruje aktywność mięśni dna miednicy podczas napinania, rozluźniania oraz czasu trwania skurczu w trakcie wykonywania ćwiczeń. Na monitorze wyświetlany jest duży wykres prosty do zrozumienia przez pacjenta. Stopień trudności definiowany jest przez personel i indywidualnie dostosowany do potrzeb osoby wykonującej ćwiczenia. Konfiguracja wykresu jest prosta i łatwa w obsłudze. Stopień spełnienia wymagań wyrażony jest w procentach co pozwala na precyzyjną i obiektywną obserwację postępów terapeutycznych każdego pacjenta. Lekka, stabilna konstrukcja, łatwa do transportu i przenoszenia z jednego miejsca do drugiego.
Maksymalne obciążenie 160kg.

eXcio-Pelvictrainer

 

Urządzenie do treningu mięśni dna miednicy z biofeedback.
Uczestnicy wykonują ćwiczenia w pozycji siedzącej w pełni ubrani, co pozwala na spokojny i komfortowy trening w obszarze dna miednicy. Dzięki regulacji kąta sensora znajdującego się w siedzeniu dopasowuje się do budowy ciała.
Masywna i solidna konstrukcja do wyposażenia wszystkich placówek medycznych a w szczególności specjalizujących się w rehabilitacji uroginekologicznej.

 

Maksymalne obciążenie 160 kg.
Prawidłowy trening równa się efekty.

 

W siedzeniu umieszczony jest sensor rejestrujący skurcze MDM, mięśnie są aktywowane poprzez ćwiczenia koordynacyjne a dzięki biofeedback pacjent ćwiczy w sposób świadomy i prawidłowy i wraz z terapeutą na bieżąco może śledzić przebieg treningu.
Efekty treningu MDM są bezdyskusyjne i potwierdzone od lat przez wielu specjalistów.
Do wyposażenia szpitali, gabinetów fizjoterapeutycznych, szkół rodzenia, sanatoriów itp.